Historie firmy ConVision

2013

Manažerská aplikace

červenec 2013 Pro manažery cestující pouze s mobilním telefonem, stavbyvedoucí, či pracovníky v oblasti bezpečnosti práce jsme připravili novou aplikaci pro mobilní telefony se systémem Android. Manažerská aplikace ConVision umožňuje prohlížet aktuální data ze staveb přímo v mobilu či tabletu s mobilním připojením. Jen pár kliknutí vás dělí od informací, co se právě děje na vašich stavbách.

Poptávka po FaceID

Zvyšuje se obliba zařízení FaceID. Zařízení FaceID nejsou jen doménou staveb. Právě naopak. Mnoho zákazníků již instalovalo docházkový terminál do kancelářských budov. Zařízení může být využito k otevírání dveří či hlídání docházky. Terminály jsou schopné pracovat pro malá pracoviště o několika zaměstnancích až po velké stavby s více než tisíci zaměstnanci.

11.4.2013 Ukončení stavby "Rekonstrukce a rozšíření Centra Černý Most" FaceID

Dne 11.4.13 byla ukončena naše dosud nevětší akce.
Po dobu 19 měsíců jsme pro firmu VCES a.s. zajištovali docházkový systém pro tuto obří stavbu za zhruba 2,5 miliardy Kč. Na této stavbě bylo vydáno 7215 kartiček, maximální počet pracovníků přítomných za 1 den byl 1678 pracovníků a maximální počet průchodů byl 9059 za 1 den. Stavba potřebovala 7 vstupů s turnikety. I takovouto stavbu systém ConVision zvládá bez problémů.

29.3.2013 FaceID již nasazeno na 13 stavbách

FaceID

Face ID - rozpoznávání obličejů se zalíbilo a od loňského dubna, kdy jsme tuto novinku zavedli, je Face ID je již na 13 stavbách v celé republice. Praha, Ostrava, Teplice, Frýdek Místek, Třinec, Tovačov, Roztoky u Prahy.

2012

FaceID již nasazeno na 7 stavbách

Listopad 2012 Čtečku obličejů ConVision využívají firmy Skanska a.s., METROSTAV a.s. , GEMO OLOMOUC, spol. s r.o. a Trigema a.s.

Využití FaceID

Září 2012 Již osm čtecích jednotek FaceID je využíváno na šesti pracovištích.

Nasazení FaceID

Červen 2012 Hlídání docházky za použití obličejových dat FaceID byl nasazen v Ostravě.

Poslední použité pohledy a tisk do PDF

Květen 2012 Po přihlášení do webové aplikace mají uživatelé nyní možnost na hlavní stránce jedním kliknutím přejít na některý z naposledy použitých pohledů. Pokud uživatel používá určitý pohled se stejným nastavením často, může si pohled kliknutím na hvězdičku v jeho záhlaví označit. Označený pohled v nabídce zůstane, i když nebyl delší dobu použit. Dále přibyla ve webové aplikaci možnost exportovat vybraný pohled do PDF.

Naposledy použité pohledy     Tlačítko exportování pohledu do PDF

Naprostá novinka - FaceID se představuje FaceID

Duben 2012 U společnosti Metrostav a. s. byla nasazena naprostá novinka společnosti ConVision s. r. o.
Face ID – rozpoznávač obličejů Tento systém snižuje náklady na provoz docházkového systému tím, že nejsou zapotřebí identifikační kartičky.

Buňka zařízení staveniště s FaceID

Tiskové sestavy Nový druh zobrazení - tiskové sestavy

Duben 2012 Do webové aplikace byl přidán nový druh zobrazení. K tabulkám a kontngenčním tabulkám přibyly i tiskové sestavy, které umožňují tisk a export do různých formátů graficky předpřipravené formuláře. Jako první byla do systému zavedena sestava Bezpečnostní plán.

Zabezpečení přihlašování

Březen 2012 Přihlašování do systému ConVision přes nezabezpečený protokol http bude k dispozici pouze do konce března. Odstraňte si, prosím, původní přihlašovací stránku ze záložek, využijte stránky https://web.convision.cz. Doporučujeme také odstranit historii procházení v internetovém prohlížeči.

Vystavené karty

Únor 2012 Do systému ConVision již bylo vydáno 20.000 kartiček. Dvacet tisíc pracovníků již využívá systém ConVision.

FaceID v testovacím režimu

Únor 2012 Systém kontroly docházky podle obličejů byl spuštěn v testovacím režimu v hotelu Academic.

Umístění čtecího zařízení na recepci hotelu

Odkazy na zabezpečené přihlášení

20.2.2012 Odkazy na přihlášení do systému nyní odkazují přímo na zabezpečenou verzi přihlášení.

Do roku 2012 bezpečněji

Leden 2012 Systém ConVision můžete nyní navštěvovat bezpečněji. Pokud se budete přihlašovat přes stánky https://web.convision.cz dostanete se přímo na přihlašovací stránku zabezpečeného přihlášení. Zabezpečené stránky jsou symbolizovány změnou adresního řádku vašeho prohlížeče nebo zobrazením ikonky či barevného tlačítka s nápisem convision.cz. Zobrazení se liší podle použitého prohlížeče a jeho verze.

2011

Třídění pracovníků

Prosinec 2011 Pro skupinu Bouygues (VCES a.s.) byl vytvořen systém třídění pracovníků podle zařazení na stavbě. Tento systém třídění je možné používat na všech stavbách například pro rozdělení pracovníků na domácí, zahraniční z EU, nebo na pracovníky ze třetích zemí, kteří vyžadují speciální pracovní povolení. Dále je možné systém využít například ke sledování oprávnění ke sváření či manipulaci s těžkou technikou.

Android verze aplikace pro ConVision Mobilní telefon se systémem Android

Říjen 2011 Mobilní telefon se systémem Android Připravili jsme pro vás novou verzi aplikace pro mobilní telefony. Nyní je možné využívat ConVision aplikaci pro načítání karet v manažerských telefonech NEXUS S díky technologii NFC. Telefon s dotykovou obrazovkou umožní komfortnější ovládání než předchozí verze v telefonu Nokia 6212.

ConVision na Černém Mostě

Září 2011 Systém ConVision je využíván společností VCES a.s. při dostavbě obchodního centra Černý Most. Investorem v tomto projektu je Unibail-rodamco. (odkaz na seznam projektů developerské společnosti)

Apartmány v Trnové u Prahy

Srpen 2011 Novým zákazníkem využívajícím systém ConVision se stala firm BaS s.r.o. Systém ConVision bude využíván při stavbě apartmánového komplexu Trnová.

Mobilní kontroly

29.srpna 2011 Nová verze mobilní aplikace pro telefony s NFC technologií umožňuje přímou kontrolu zaměstnanců na stavbě. Po načtení karty je možné online zjistit přítomnost daného pracovníka a v případě, že není přihlášený, jej vykázat ze stavby, nebo zjednat nápravu (nechat ho přihlásit). Kontrolovat je možné jak příchody na mobilních telefonech, tak na pevných terminálech.
Ve webovém systému je v sekci Doplňkové informace dostupný nový pohled Testování přítomnosti, který pro vybranou stavbu zobrazí seznam všech kontrol, které byly provedeny, včetně jejich výsledků. Při průběžných kontrolách na stavbách je tímto způsobem možné na závěr každého období kontrolovat docházkovou morálku.

ConVision v Opavě

24.srpna 2011 Společnost VCES využívá systém ConVision při výstavbě Společenského centra Breda & Weinstein na místě bývalého areálu pivovaru Zlatovar.

Kontrola normohodin

17.srpna Nové pohledy 12.4 a 12.5 jsou k dispozici v sekci Odpracované hodiny (tabulky) stavby. Pohledy na vybrané stavbě přehledněji zobrazují součty odpracovaných hodin po profesích a firmách. Tyto pohledy je možné využít ke zpětné kontrole proti rozpočtu.

Nová mobilní zařízení

Srpen 2011 Připravujeme nové mobilní telefony pro čtení kartiček se systémem Android.

I v roce 2011 začínají nové stavby pro Skanska a.s.

2.2.2011Rekonstrukce Tyršova mostu Přerov
26.4.2011 Projekt bytových domů Botanica - Vidoule V. etapa
14.7.2011 Ochranná retenční nádrž Lichnov II
21.9.2011OS Uhříněves - ROMANCE

Vydané karty

Červenec 2011 Dosáhli jsme 15.000 vydaných kartiček.

Nový zákazník

Červenec 2011 Naším zákazníkem se stala firma VCES.

Nový zákazník

Červen 2011 Firma PSJ a.s. využívá náš systém pří výstavbě Rezidenčního parku Baarova. Pokud chcete o rozsáhlém projektu shlédnout více, navštivte Vlastní stránky projektu.

2010

2010 - Nasazení systému ConVision
elektronické evidence přítomnosti na stavbě

 • Průmstav, a. s.
  - Největší stavbou, na které je využíván systém elektronické evidence přítomnosti na stavbě ConVision, je rozsáhlý komplex bytových domů Britská čtvrť.
 • Skanska a.s.
  Dříve Skanska DS, a. s.
  - Stavba obchvatu Prahy Vestec - Lahovice. Pevně umístěný terminál ukazuje, že i na liniových stavbách je možné kontrolovat docházku centrálně.
  - Další důležitou dopravní stavbou je úsek dálnice D1 Kroměříž - Říkovice, kde je systém elektronické evidence přítomnosti ConVision využíván výhradně ve své mobilní verzi.
 • BAK stavební společnost, a.s.
  - Výstavba Společenského centra Trutnov pro obyvatele Trutnovska. Výstavbu je možné sledovat online na www.trutnov.cz.
  - Největší novinkou je nová farma ve Středních Čechách Farma Čapí hnízdo
 • Syner, s. r. o.
  - Komplex bytových domů Zelené město I. část dokončena v listopadu 2009
  - Zelené město II. část pokračuje od března 2010
 • Trigema Building, a. s
  - Společnost začínala s pilotním projektem BD Chlebovická v roce 2008. Dnes využívá systém ConVision celoplošně na všech svých stavbách i na centrále. Více o pilotním projektu viz níže.
  - Nejnovější stavby:
  • - Rekonstrukce Bytových domů Křivoklátská
  • - Kuchyně Nemocnice Boromejského
 • Hotel Academic
  - Na tomto pracovišti je monitorována docházka zaměstnanců systémem ConVision v pevném interiérovém provedení.
 • Monínec s. r. o.
  - Lyžařský areál ve Středních Čechách je ideálním místem pro strávení dovolené. Ovšem i zde jsou zaměstnanci kontrolování centrálně systémem ConVision.
 • I.N.N. s. r. o.
  - společnost využívá systém elektronické evidence přítomnosti na stavbě ConVision při rekonstrukci Salmovského paláce. Tato velká klasicistní budova se nachází přímo v historickém centru Prahy na Hradčanském náměstí.

Skanska a.s. nasazení terminálů

15.7.2010 Zahájeno využívání terminálů na stavbě dálnice D3 - Tábor - Veselí nad Lužnicí
7.7.2010 - 3.8.2011 projekt bytových domů JAHODNICE
8.10.2010 Bytové domy Milíčovský háj

Skanska a.s. - terminály na liniových stavbách

R7 MÚK Droužkovice
Liberec Nová Ruda
Přeložka silnice II/461 v Opavě - Jižní obchvat
Ratíškovice průtah II/432
Brumov-Bedřichov III/3773
R4 SK Košice Milhosť
S8 Olesnica - Sycow

Rozšíření pohledů

26.října bude provedena aktualizace systému, která nabídne lepší správu oprávnění zaměstnanců Vaší organizace. Navíc přibudou pohledy s přehledy přes všechny Vaše stavby. Dojde také ke zrychlení systému. Po aktualizaci se může stát, že se Vám systém nezobrazí správně. To může být způsobeno starými daty uloženými ve Vašem prohlížeči. V aktuálních verzích všech funguje klávesová zkratka CTRL-F5 pro znovunačtení celé stránky včetně potřebných skriptů. Pokud toto znovunačtení nepomůže a stránka nebude správně pracovat, bude třeba vymazat uložená data prohlížeče.
V prohlížeči Internet Explorer 6 se odstranění dat provádí po otevření nabídky menu "Nastavení-Možnosti Internetu", a zde tlačítko "odstranit" v části "Historie procházení".
Internet Explorer 7 a výše má nabídku "Možnosti internetu" umístěnu v pravém horním rohu po stisknutí na tlačítko "Nastavení".
Mozilla Firefox a Google Chrome vyvolají nabídku odstranění historie po stisku kombinace kláves "CTRL-SHIFT-DELETE". Je třeba odstranit položku "Vyrovnávací paměť".

5.června

Teploty

2.června Nové typy docházkových terminálů jsou vybaveny teplotními čidly. Sledovat teplotu na svých stavbách můžete v sekci Doplňkové informace.

Zvýšení kvality služeb

29.března byl server ConVision přenesen do rack stojanu, aby byl zajištěn jeho bezproblémovější chod.

Callida

Březen 2010 Systém ConVision je možné využít společně se systémem euroCALC.

Společnost Callida, s.r.o. je specializovaná softwarová společnost zabývající se od svého vzniku v roce 1990 především vývojem software pro oceňování staveb, tvorbu rozpočtů a kalkulace nákladů.
Hlavním produktem je informační a oceňovací systém euroCALC, který je průběžně vyvíjen, aby plně splňoval náročné požadavky zákazníků a současně zahrnoval aktuální trendy ve stavebnictví.
Vedle vývoje softwarového vybavení se společnost Callida, s.r.o. zabývá tvorbou vlastních oceňovacích podkladů, pořádáním vzdělávacích kurzů, poradenskou činností a technickou podporou zákazníků.

www.callida.cz | www.eurocalc.cz | www.sci-data.cz

Jazyky

Pokud chcete systém ConVision používat v cizím jazyce, změna se provádí po přihlášení ve vašem profilu. Nastavení jazyka je přístupné z menu pod položkou Osobní nastavení. Podporované jazyky jsou Čeština, Angličtina, Němčina, Francouzština. Změna jazyka je platná i při dalších přihlášeních, proto když budete po změně chtít přejít zpět na češtinu, musíte si jazyk opět změnit v nastavení profilu.

Rozumíme si

Od února 2010 je systém dostupný v cizích jazycích. Podporovány jsou angličtina, němčina, francouzština.

2009

Mobilní telefony

Převratnou novinkou je využití mobilních telefonů ke sběru dat z karet. Stavbyvedoucí se stává pánem situace a víceúčelový telefon mu dává kontrolu nad celou stavbou.

Liniové stavby

Skanska D.S. závod mosty stavící úsek jihovýchodního obchvatu okolo Prahy využívá systém ConVision na svém staveništi. Liniové stavby mohou v určitých případech vyžadovat jiný přístup k docházce, přesto i zde je využit pevný terminál.

Nové zakázky

Firma BAK a.s. je významnou společností zabývající se stavbou pozemních a vodohospodářských objektů. S pomocí systému ConVision je kontrolována docházka při výstavbě společenského centra Trutnov. Výstavbu je možné sledovat přes webkameru online.
Trutnov - společenské centrum Trutnov - společenské centrum

2008

Napsali o nás

18.12.2008 článek v časopise STAVITEL

Výstavní stánek na veletrhu ForARCH

Stánek na ForArch 2008 Stánek na ForArch 2008

2007

Založení firmy

Firma ConVision s.r.o. byla založena 27.6.2007. U jejího zrodu stály firmy First information systems, s.r.o., I.M.K. s.r.o. a IVAR a.s. Tyto firmy se rozhodly spojit své znalosti a kapacity a společně vytvořit speciální systém k evidenci přítomnosti pracovníků na stavbách.

2006

Září - Prosinec

Úvahy o systému a konzultace s různými firmami zabývajícími se softwarem a hardwarem. V prosinci rozhodnuto o spolupráci firem IMK, Ivar a First.