Aktuality ve firmě ConVision.

Velké stavby v roce 2020

Bořislavka staveniště Investiční skupina KKCG realizuje nad zastávkou metra Bořislavka projekt který významně ovlivní vzhled svého okolí neotřelou architekturou. Stavbu provádí seskupení stavebních společností pod inženýrským dohledem skupiny PM Group CZ s.r.o.
Bořislavka Centrum projekce

Kontrola úřadu pro ochranu osobních údajů ohledně dodržování pravidel směrnice GDPR

V měsíci listopadu 2018 proběhla kontrola Úřadu pro ochranu osobních údajů ve firmách Metrostav a ConVision s konstatováním, že firma ConVision spravuje osobní data pracovníků na stavbách v souladu se zákonem o Ochraně osobních údajů (GDPR).

Aktivity v Plzeňském kraji

Dýšina terminál Pracovníci na Rozšíření výrobního závodu Schäfer - Menk s. r. o. v Dýšině používají k evidenci samostatně stojící terminál. Stavbu provádí společnost SWIETELSKY stavební s.r.o.
Dýšina závod zdálky

Holýšov FaceID s alkohol testerem
Firma STRABAG a.s. vsadila při rozšiřování závodu Evobus v Holýšově na ověřenou variantu čtečky obličejů s testerem na alkohol. Stavba právě začíná a je na první pohled zřejmé, že co do rozsahu se bude jednat o obří areál. Karoserie autobusů se zde budou vyrábět už za rok.
Holýšov Mercedes plot stavby

2018

První ukončená stavba v roce 2018

Bolevecká. První ukončená stavba v roce 2018, na které vstup hlídal systém ConVision je revitalizace staré kotelny v ulici Bolevecká na moderní polyfunkční objekt. Revitalizaci prováděla společnost Trigema Building a.s.
Polyfunkční objekt Bolevecká přestavěný ze zastaralé teplárny.

2017

ÚČOV Praha

Čistička odpadních vod Hlavního Města Prahy


2017
Stavba největší čistírny odpadních vod v České Republice na Císařském ostrově je osazena systémem hlídání vstupu na stavbu ConVision. Pět vrátnic je osazeno závorami, terminály, turnikety i FaceID systémem ConVision.
ÚČOV Praha
Solární systém s terminálem

Autonomní systém


Březen 2017
Na odlehlých stavbách bez přívodu elektrické energie je možné použít solární řešení terminálu ConVision.
Solární systém s terminálem

Zahraniční působení

Leden 2017 systém ConVision funguje i v zahraničí. Dvě zařízení jsou aktuálně nasazena Spojených Arabských Emirátech. Systém funguje standardně na karty.

Terminál v Dubaji

Test na alkohol

V roce 2016 jsme do systému zařadili testovací zařízení na alkohol. Řídící pracovníci již nemusí namátkově kontrolovat pracovníky na stavbě, kontrolu za ně provede automatické zařízení, které jim výsledek zobrazí až na pracovní stůl. V případě pozitivního nálezu je vedoucí pracovník informován emailem. Krátké video o produktu

Dokončené stavby


Leden 2016 stavby silnic a mostů mohou také využívat systém ConVision. Jednou z aktuálně dokončených staveb je dostavba estakády v Opatovicích, kterou prováděla firma Skanska a.s.. Docházkový terminál umístěný u buňkoviště je vhodným doplňkem stavby.

Opatovice dostavba estakády

50 000 karet

Říjen 2015 Počet karet firmy ConVision používaný ve stavebnictví se přehoupl přes padesát tisíc. Zároveň se rozšířilo použití FaceID zařízení, kde již přístupové karty nejsou třeba.

Popis funkce terminálů

Srpen 2015 Na stránkách byl přidán popis funkčnosti jednotlivých typů terminálů. Shlédnout je možné popis Mobilních telefonů i video ukazující funkci Standardního terminálu.

Koordinuj.cz

Duben 2015 Firma ConVision se stala partnerem projektu Koordinuj.cz. Projekt Koordinuj je společným projektem stavebních fakult vysokých a středních škol a stavebních firem. Umožňuje studentům nahlédnout hlouběji do problematiky jednotlivých oborů a pochopit problematiku daného segmentu.
Více na webu

48 000 karet

15.6.2014 Celkem bylo vystaveno již 48000 vstupních karet.

Velké stavby

Lego Kladno Závory Mondelez Second Production Plant Opava Listopad 2014 Největší stavby hlídané systémem ConVision. Aktuálně se největší stavby nacházejí v Kladně a Opavě. První z nich je rozšíření výrobní haly Lego Kladno zařízené dvěma FaceID buňkami s turnikety. Je zde použit speciální druh FaceID zařízení, umožňující načtení až 30 000 pracovníků. Druhou stavbou je nová výrobní hala Mondelez v Opavě. Velmi rozlehlá stavba využívá tři turnikety a čtyři závory hlídající vjezdy do stavby.

Mondelez Second Production Plant Opava

40 000 karet

7.4.2014 Naši kartu má již každý 8. pracovník ve stavebnictví. Celkem bylo vystaveno již 40000 vstupních karet.

Celoprofilový turniket

Celoprofilový turniket. Celoprofilový turniket. 4.3.2014 Novinka v hlídání přístupu na stavbu bez vrátného. Celoprofilový turniket v kombinaci s FaceID systémem je unikátní varianta hlídání přístupu na stavbě, kde není ve vrátnici vrátný. Návštěvy na stavbu mohou interním telefonem s kamerou zazvonit na stavbyvedoucího nebo mistry a ti návštěvu vzdáleně pustí do stavby.

Bezpečná staveniště

Jsme součástí projektu Společná vize za bezpečnější staveniště. Bezpečnostní technici mohou využívat náš systém na stavbách pro udržení přehledu o pracovnících, i o vlastních kvalifikacích.

Přejeme všem našim zákazníkům vše nejlepší do Nového roku 2014

Firma ConVision i v roce 2014 poskytuje nejuniverzálnější řešení pro všechny typy staveb. Díky trvalému vývoji u nás vždy najdete řešení pro vaši stavbu.

Nový pohled

V sekci Přehledy pro stavbu naleznete nový pohled číslo 61, který přehledně zobrazuje docházku jednotlivých pracovníků a hlídá přesčasy podle §90, §91 a §92. U červeně zvýrazněných pracovníků stačí najet myší nad řádek a zobrazí se popis prohřešku, který pracovník může mít.

Změna struktury firmy

srpen 2013 Ze tří zakládajících společností firmy ConVision jsou dvě. Obchodní partneři se dohodli a odkoupili podíl společnosti First Information Systems. Firma ConVision má nyní pouze dvě mateřské firmy, Ivar a.s. a I.M.K. s.r.o..

FaceID na středních stavbách i malých zařízeních FaceID

Listopad 2013 Face ID - rozpoznávání obličejů se zalíbilo a od dubna 2012, kdy jsme tuto novinku zavedli, je Face ID používáno na stavbách a pracovištích v celé republice. Potkat náš systém v ostrém provozu můžete nebo jste mohli v následujících městech: Praha, Brno, Ostrava, Teplice, Frýdek Místek, Třinec, Tovačov, Roztoky u Prahy.

A jak vlastně FaceID funguje?

  • Oprávněný pracovník načte každého pracovníka stavby do Face ID a tím mu povolí na stavbu přístup.
  • Odstraňuje se nutnost vystavovat karty.
  • Podvody s půjčováním kartiček kolegům jsou znemožněny.

Případová studie Trigema, a.s.

Pilotním zákazníkem systému ConVision byla společnost Trigema, a.s.

Tato stavební firma je držitelem certifikátů systému managementu jakosti pro provádění, opravy a rekonstrukce bytových, občanských a průmyslových staveb dle normy ČSN EN ISO 9001:2001, systému environmentálního managementu dle ČSN EN ISO 14001 a systému bezpečnosti a ochrany zdraví při práci podle normy OHSAS 18001. Za současné dosažení certifikace 9001, 14001 a 18001 firma Trigema obdržela tzv. zlatý certifikát. Rovněž je držitelem osvědčení o kvalifikaci pro veřejné zakázky ve smyslu § 30 odst. 4) zákona č. 40/2004 o veřejných zakázkách.

Zkušenosti z pilotního provozu shrnul Ing. Karel Branda, předseda představenstva Trigema building, a.s. následujícím vyjádřením:

"Pilotní provoz systému ConVision na vybraných stavbách splnil naše očekávání. Systém prokázal spolehlivost po technické stránce a to i v náročných podmínkách staveništního provozu. Technici na stavbách ocenili přehlednost a jednoduchou obsluhu aplikace stejně jako užitečnost takto získaných informací.
Na základě těchto pozitivních zkušeností se naše společnost rozhodla, že systém ConVision bude nadále využívat na všech svých nově zahajovaných stavebních projektech."

Od roku 2009 je systém ConVision plně nasazen na všech stavebních projektech firmy Trigema Building. Využívání systému ConVision je v souladu s dlouhodobou koncepcí společnosti neustále zvyšovat kvalitu a bezpečnost stavebních prací.

První stavby:

První nasazení systému ConVision proběhlo na stavbě Bytový soubor "Barevné Letňany" I. etapa – Červený dům.
Projekt se skládá ze čtyř samostatných objektů, které budou postaveny ve třech etapách. První etapu zahájí samostatně stojící šesti podlažní budova se třemi vchody a názvem Červený dům, který nabízí byty všech kategorií.
Zahájení stavby - 03/2008
Dokončení stavby - 10/2009
Stavba Červeného domu byla dokončena, nyní je systém i nadále nasazen na projektu Barevné Letňany, tentokrát na objektu
II. etapa - Žlutý dům
Zahájení stavby - 10/2009
Dokončení stavby - 12/2010

 

Dalším z projektů kde byl systém ConVision užíván, je Stavba apartmánů v rekreačním středisku SPORTRELAX Centrum Monínec.
Jedná se o 2 menší ubytovací zařízení vždy se 7 apartmány a stejným počtem garážových stání.
Zahájení stavby - 02/2008
Dokončení stavby - 12/2008
Projekt byl úspěšně dokončen a lyžařské středisko Monínec je v provozu od zimní sezóny 2008/2009.